Mikrodotacje, Lokalne Przedsięwzięcia dla regionu stargardzkiego | Grupa Nieformalna z Sołectwa Łukowice (gmina Cedynia) – relacja z przeprowadzonego działania
1130
post-template-default,single,single-post,postid-1130,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-16.4,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
 

Grupa Nieformalna z Sołectwa Łukowice (gmina Cedynia) – relacja z przeprowadzonego działania

Grupa Nieformalna z Sołectwa Łukowice (gmina Cedynia) – relacja z przeprowadzonego działania

15.09.2018r. Grupa Nieformalna z Sołectwa Łukowice (gmina Cedynia) zrealizowała projekt pt. „Z sąsiadem jak z bratem”.

Projekt „Z sąsiadem jak z bratem” polegał na integracji i aktywizacji mieszkańców Łukowic poprzez wspólne przygotowanie i przeprowadzenie festynu dla mieszkańców, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży.

Projekt zaspokoił potrzeby mieszkańców sołectwa Łukowice i okolic pod względem zorganizowanego czasu wolnego dla dzieci i młodzieży oraz całych wielopokoleniowych rodzin.

Projekt był odpowiedzią na zgłaszane potrzeby mieszkańców którzy zamieszkują, jak wskazuje Lokalny Program Rewitalizacji, najbardziej zdegradowany społecznie teren gminy Cedynia.

W organizację wydarzenia grupa nieformalna zaangażowała wolontariuszy, mieszkańców i lokalne organizacje pozarządowe

Realizacja zadania wpłynęła pozytywnie na mieszkańców którzy zobaczyli, że własnym działaniem mogą zmieniać swoją małą ojczyznę

Projekt bezpośrednio wpływa na zwiększenie się inicjatyw oddolnych na tym terenie

Jak obiecuje Grupa Nieformalna – to dopiero początek przemian w tej społeczności i pracuje nad  kolejnymi świetnymi inicjatywami !

Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich w ramach „MIKRODOTACJE, LOKALNE PRZEDSIĘWZIĘCIA dla regionu stargardzkiego”.