Mikrodotacje, Lokalne Przedsięwzięcia dla regionu stargardzkiego | Sukces godny pochwały – Festyn Rodzinny w miejscowości Ścienne
2637
post-template-default,single,single-post,postid-2637,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-16.4,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
 

Sukces godny pochwały – Festyn Rodzinny w miejscowości Ścienne

Sukces godny pochwały – Festyn Rodzinny w miejscowości Ścienne

18 zarejestrowanych dawców szpiku !

Podczas zorganizowanego w dniu 13 lipca 2019 roku w miejscowości Ścienne (gmina Ińsko) Festynu Rodzinnego zarejestrowało się 18 dawców szpiku.

 

Dlaczego to takie ważne?

 

To szansa na uratowanie czyjegoś życia. W Polsce co godzinę, a na świecie co 35 sekund, ktoś dowiaduje się, że cierpi na białaczkę lub inny nowotwór krwi. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie krwiotwórczych komórek macierzystych.

 

Każda zarejestrowana osoba jest niezwykle cenna. W bazie DKMS Polska znajduje się obecnie ponad milion zarejestrowanych Dawców, jednak wciąż potrzebni są nowi, ponieważ aż co piaty chory nie znajduje swojego Dawcy.

 

Dawcą może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący powyżej 50 kg i nieposiadający znacznej nadwagi. Wystarczy się zarejestrować i być świadomym swojego zobowiązania.

 

https://www.dkms.pl/pl/zostan-dawca

 

Festyn zorganizowany w ramach realizowanego projektu pt. „Promocja stowarzyszenia W stronę słońca, na rzecz rozwoju i aktywizacji miejscowości Ścienne”.

„Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich” w ramach „Mikrodotacje Lokalne Przedsięwzięcia dla regionu stargardzkiego”.

 

Cieszymy się, że zorganizowany w ramach projektu Festyn przyniosł tak wspaniałe rezultaty – oczywiście godne pochwały.

 

Tomasz Lalik

Animator