Mikrodotacje, Lokalne Przedsięwzięcia dla regionu stargardzkiego | „Dzielny EkoKrasnal” – grupa nieformalna „DziałaMy Drawno”
3414
post-template-default,single,single-post,postid-3414,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-16.4,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
 

„Dzielny EkoKrasnal” – grupa nieformalna „DziałaMy Drawno”

„Dzielny EkoKrasnal” – grupa nieformalna „DziałaMy Drawno”

„Dzielny EkoKrasnal – bawi, edukuje i środowisko ratuje”

Projekt realizowała grupa nieformalna z Drawna „DziałaMy Drawno”.

W ramach realizowanego projektu powstał dzielny EkoKrasnal, który wyruszył w swoją podróż aby nie tylko bawić ale również edukować jak chronić i ratować środowisko naturalne.

Krasnal został bohaterem, który wzbudził ogromne emocje nie tylko wśród dzieci i młodzieży ale również wśród całej społeczności w której był obecny.

Swoją podróż Krasnal rozpoczął od rodzinnego Drawna skąd wyruszył w swoją edukacyjną przygodę.

Krasnal odwiedził miedzy innymi Wardyń w którym podczas rodzinnego festynu edukował za pomocą gry EkoChallenge jak żyć bardziej ekologicznie.

Odwiedził również Dominikowo, Chomętowo, Lubieniów, Korytowo oraz Chłopowo.

Krasnal edukował, bawił i przytulał każdego. Dał się poznać jako dzielny EkoKrasnal, któremu zależy na ratowaniu środowiska.

EkoKrasnal uczestniczył również w pierwszym bardzo ważnym meczu MKS Drawa Drawno z Dębem Dębno. Wyprowadził drużynę z Drawna na płytę boiska.

EkoKrasnal edukował również podczas Festynu Rodzinnego w Świeciechowie, Dożynkach Soleckich w Drawnie i na Festiwalu Słoików w Drawsku Pomorskim.

Odwiedził Krzęcin, dopingował biegaczom podczas spotkania na choszczeńskiej dziesiątce.

Dzielny Ekokrasnal odpowiedział na zaproszenie mieszkańców Brzezin i odwiedził ich podczas tegorocznych sołeckich Dożynek

Dzielny EkoKrasnal podróżował zarówno na duże jak i małe wydarzenia.

Odwiedził dzieci ze szkoły w Zamęcinie gdzie przeprowadził krótką pogadankę na temat ekologii. Dzieci uczyły się również segregacji śmieci w praktyce.

Zagościł na 6 urodzinach „Ancymonka”  – Niepubliczny Żłobek i Przedszkole.

Odwiedził „zerówkowiczów” z Przedszkola Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Choszcznie.
Przedstawił dzieciom legendę o powstaniu krasnala jak również przeprowadził pogadankę na temat ekologii. Za zaangażowanie EkoKrasnal odznaczył dzieci przypinką. Oznaczało to, że są już jego przyjaciółmi.

Dzielny EkoKrasnal pomimo zakończenia projektu nadal kontynuuje swoją podróż. Odwiedził Przedszkole Miejskie w Drawnie.

Serdecznie zapraszamy do śledzenia relacji z działań Dzielnego EkoKrasnala.

https://www.facebook.com/dzialamydrawno/

 

Tomasz Lalik

Animator