Mikrodotacje, Lokalne Przedsięwzięcia dla regionu stargardzkiego | „Kim jest kolekcjoner i jak nim zostać?” – warsztaty dla dzieci i młodzieży
5014
post-template-default,single,single-post,postid-5014,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-16.4,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
 

„Kim jest kolekcjoner i jak nim zostać?” – warsztaty dla dzieci i młodzieży

„Kim jest kolekcjoner i jak nim zostać?” – warsztaty dla dzieci i młodzieży

Projekt „Kolekcjoner i jego kolekcje” realizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Ekspozycji Etnograficznej Lamus z Bierzwnika został zakończony.

Oprócz pięknej wystawy fotograficznej prezentującej niezwykłe kolekcje tego miejsca realizatorzy zorganizowali i przeprowadzili cykl warsztatów dla dzieci i młodzieży pt.  „Kim jest kolekcjoner i jak nim zostać?”. W  warsztatach wzięły udział dzieci i młodzież z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bierzwniku.

Spotkania warsztatowe przybliżyły młodym uczestnikom jak tworzyć kolekcje co pokazane zostało na przykładzie zbiorów Lamusa.

Podczas warsztatów prezentowany był również film poklatkowy pt. „Kolekcjoner i jego kolekcje”. Film stworzony został w ramach realizowanego projektu i będzie służył jako element edukacyjny również po jego zakończeniu pokazując i promując to niezwykłe miejsce.

Tomasz Lalik

Animator